nebo napište na info@sadmix.cz

Důležitou funkcí obvodové stěny je, vedle základních funkcí bezpečnosti a statiky, také ochrana proti vnějším klimatickým podmínkám. Nezávisle na tom, zda je léto nebo zima, zateplení fasády vám přináší komfort domova. Kvalitním návrhem a odborně provedenou realizací systémového zateplení fasády lze snížit tepelné ztráty o více než 50%. Dobře zateplená fasáda také zamezuje pronikání hluku z rušného městského prostředí.


Barevné penetrace

Používají se při aplikaci široké škály barevných omítek. Pokud je pomocí penetračního nátěru základ barevně sjednocen s finální vrstvou omítky, nehrozí také prorůstání či prosvítání fleků vzniklých úpravami podkladu - například tmelením a opravami vydrolených míst a vypadáváním větších kamínků. Při použití barevně sladěných penetračních nátěrů působí finální vrstva homogenně, a to i v místech, kde je tenká vrstva omítky či nátěru. Vezmeme-li v potaz hloubkové působení penetrace, pak jsou také mnohem méně zřetelná místa mechanického poškození povrchu: odřeniny, vrypy, odloupnutí apod.

Zateplení kontaktní fasády minerální vatou

Zateplení stěny kontaktním způsobem patří mezi tradiční způsoby zaizolování stěn. Jde provádět výborně u novostaveb i rekonstrukcí a pro svoji jednoduchost je také způsobem nejoblíbenějším. Pevné izolační desky se lepí na obvodovou stěnu, mechanicky se kotví a dále pak omítají tenkovrstvou probarvenou omítkou. Kontaktní izolace se používá nejčastěji u zděných budov, dá se ale také úspěšně aplikovat u moderních dřevostaveb.

Zateplení kontaktní fasády polystyrenem

Zateplení stěny kontaktním způsobem patří mezi tradiční způsoby zaizolování stěn. Jde provádět výborně u novostaveb i rekonstrukcí a pro svoji jednoduchost je také způsobem nejoblíbenějším. Pevné izolační desky se lepí na obvodovou stěnu, mechanicky se kotví a dále pak omítají tenkovrstvou probarvenou omítkou. Dle třídy energetické náročnosti budovy se používají tloušťky izolace od 120mm (pro standardní domy) až po 300mm (pro nízkoenergetické a pasivní domy). Kontaktní izolace se používá nejčastěji u zděných budov, dá se ale také úspěšně aplikovat u moderních dřevostaveb.

Zateplení provětrané fasády

Minerální izolace se připevňují bez lepení jen mechanicky a díky tomu lze tyto konstrukce provádět i v zimním období. Technologicky je použití větrané fasády v řadě ohledů vhodnější než klasické systémy.

  • Máte-li zájem o realizaci, nebo konzultaci, kontaktujte nás, rádi Vám vytvoříme nabídku na míru.